COMUNICAT DE LA FUNDACIÓ FESTA MAJOR DE GRÀCIA DAVANT LA SENTÈNCIA DEL TRIBUNAL SUPREM DEL 14 D’OCTUBRE  

presos i preses

COMUNICAT DE LA FUNDACIÓ FESTA MAJOR DE GRÀCIA DAVANT LA SENTÈNCIA DEL TRIBUNAL SUPREM DEL 14 D’OCTUBRE  

 

La nostra entitat, des de la realitat de la pluralitat de les comissions i persones que la conformen, mostra el seu rebuig a la sentència contra els i les líders polítics catalans i de les entitats socials del país. A banda de considerar-la injusta, suposa un retrocés en els drets i llibertats de la ciutadania doncs criminalitza unes persones escollides democràticament que han defensat pacíficament les aspiracions del poble català.

Davant de tot això, des de la nostra humil posició, demanem a les autoritats responsables que seguin a trobar una solució i posin el conflicte al lloc que li pertoca: la política. Així com nosaltres treballarem per defensar la llibertat d’expressió, reunió i manifestació, atributs de l’espai de cohesió social que aconseguim crear en el marc del cicle festiu que organitzem a la nostra Vila.

Aprofitem també per expressar el nostre escalf, ànims i solidaritat cap a les famílies afectades.

 

A Barcelona, 15 d’octubre de 2019.